„Spotrebiteľ v pohraničí“ – Európske spotrebiteľské centrum v Tešíne

ESC Poľsko, ESC Česká republika a ESC Slovensko navštívia 15. júna Tešín počas podujatia „Święto Trzech Braci“ („oslavy troch bratov“). Cieľom je informovať obyvateľov o ich spotrebiteľských právach a poskytnúť im informácie o bezplatnej pomoci, ktorú môžu získať prostredníctvom siete európskych spotrebiteľských centier ECC-Net.

Zo skúseností siete ECC-Net vyplýva, že obyvatelia pohraničných miest často venujú pozornosť ponukám obchodníkov zo susedných krajín. Obchodníci sa preto rozhodli rozšíriť svoju reklamu v susedných krajinách a spotrebitelia si môžu vybrať tie najvýhodnejšie produkty a služby bez obáv o vzdialenosť.

Čo majú spotrebitelia robiť, ak sa stretnú s problémom so zahraničným obchodníkom?

Odpoveďou je Európske spotrebiteľské centrum, ktoré je členom siete ECC-Net. Sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net pomáha spotrebiteľom riešiť cezhraničné prípady bezplatne mimosúdnou cestou.

Európske spotrebiteľské centrum v SR spolu s ESC Poľsko a ESC Českou republikou sa zúčastnia podujatia „Święto Trzech Braci“ („Oslava troch bratov“), na ktorom budú mať účastníci podujatia možnosť získať informácie o právach spotrebiteľov na Slovensku, v Česku, v Poľsku, ako aj v ďalších krajinách EÚ. Môžete získať nielen bezplatné právne poradenstvo v štyroch jazykoch, ale aj zaujímavé ceny v kvízoch.

Kde a kedy nás nájdete?

Navštívte nás 15. júna v našom stánku na Hlavnom námestí v poľskom Tešíne, od 12.00 hod. do 20.00 hod.

Odporúčané články

Sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net dnes oslavuje 15 rokov

Sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net od svojho vzniku pomohla už viac ako jednému miliónu spotrebiteľov. V súvislosti s pandémiou vírusu …
Zobraziť článok