MS v hokeji sa čoskoro začínajú: Máte už vstupenky?

Európske spotrebiteľské centrum v SR dostáva pomerne veľa sťažností na online objednávky vstupeniek na rôzne podujatia. Keďže sú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji už za rohom, pri nákupe vstupeniek na poslednú chvíľu sa môžete ľahko stať obeťou podvodníkov. K podvodným vstupenkám na MS v hokeji sa môžete dostať aj offline, napr. pred štadiónom. Spísali sme pre vás tipy, čomu venovať pri ich kúpe pozornosť.

MS v hokeji: Tipy Európskeho spotrebiteľského centra

  • Oficiálne predajne: Objednávajte si vstupenky na MS v hokeji len v oficiálnych predajniach, ktoré sa špecializujú na predaj lístkov, alebo na overených internetových stránkach.

  • Archivujte si dokumenty: Uložte si všetky informácie o procese objednávky a uschovajte si ich v prípade sporu.

  • Príliš dobré na to, aby to bola pravda: Nedôverujte výnimočným, extrémne lacným ponukám. Tiež zvýšte pozornosť pri ponukách na vypredané zápasy.

  • Konečná cena vstupenky: Portál predávajúci vstupenky musí uvádzať ich konečnú cenu a nesmie sumu za vstupenky v procese objednávania navyšovať.

  • Platba kreditnou kartou: Ak ste za vstupenky zaplatili kreditnou kartou a tie neboli dodané, kontaktujte vašu banku v súvislosti s danou platbou a požiadajte písomne – po dátume udalosti – o vrátenie sumy za vstupenky z dôvodu neposkytnutia dohodnutej služby druhou stranou. Pre svojich zákazníkov podobnú službu poskytujú aj niektoré systémy elektronických peňaženiek. Pozor však pokiaľ zaplatíte bankovým prevodom z účtu na účet. Pri takejto platbe nie je možnosť spätnej transakcie.

  • Všeobecné obchodné podmienky: Zistite, aké sú vaše práva a povinnosti. Skontrolujte dodacie podmienky. Ak vám boli všeobecné obchodné podmienky k dispozícii pred kúpou, ste nimi právne viazaní, či už ste si ich prečítali alebo nie. Ak máte pochybnosti o predajcovi – nekupujte vstupenky.

  • Falšované vstupenky: Skontrolujte pravosť vstupeniek tak, že požiadate predajcu o sériové číslo vstupenky, ktoré si overíte u usporiadateľa podujatia.

Na podozrivé praktiky pri predaji vstupeniek upozornila pred pár dňami Česká obchodná inšpekcia a na falšované vstupenky na MS v hokeji aj Polícia SR.

 

Odporúčané články

Vyhnite sa skrytému predplatnému

Internet je plný bezplatných skúšobných balíčkov. Objednaním skúšobného balíčka výživového doplnku či potravy pre zvieratá však riskujete, že budete viazaní …
Zobraziť článok

Máte problém so zájazdom? Reklamujte ho!

Rovnako ako každá iná služba má aj zájazd prebehnúť podľa uzavretej zmluvy. Ubytovanie má mať správny počet hviezdičiek, more má …
Zobraziť článok

Požičanie auta na dovolenke

Na požičanom aute môže byť spoznávanie cudzej krajiny rýchlejšie a pohodlnejšie. Stále viac ľudí počas svojho pobytu v zahraničí využíva ponuku …
Zobraziť článok