“ECC-Net: Travel App”: mobilná aplikácia pre európskych spotrebiteľov cestujúcich do zahraničia

V súvislosti so začatím dovolenkovej sezóny Sieť európskych spotrebiteľských centier – ECC-Net od 1. júla spustila pre spotrebiteľov jedinečnú aplikáciu „ECC-Net: Travel App“, ktorá predstavuje užitočného spoločníka na cesty v rámci Európskej únie, Islandu a Nórska.

ECC-Net: Travel App je nástroj, ktorý spotrebiteľom pomôže zvládnuť náročné situácie, ktoré môžu počas dovolenky v zahraničí nastať. Spotrebitelia v nej nájdu právne rady a jazykovú podporu v 23 úradných jazykoch Európskej únie, v nórčine a v islandčine.

Aplikácia je praktická aj pri služobných cestách do zahraničia, či počas semestra stráveného v zahraničí. Jej výhodou sú informácie využiteľné v konkrétnych situáciách a príslušné frázy v jazyku danej krajiny, čím umožňuje spotrebiteľom domáhať sa svojich práv a riešiť nepríjemné situácie priamo na mieste.

Hlavnými témami, v rámci ktorých rieši prekonávanie istých zložitých situácií v zahraničí je nakupovanie, hotelové ubytovanie, zdravotná starostlivosť, cestná, letecká a lodná doprava.

V sekcii s užitočnými informáciami sú uvedené dôležité telefónne čísla a kontakty pre  prípad núdze. ECC-Net: Travel App je spoločný projekt 30 členov siete ECC-Net, ktoré sa nachádzajú v každom členskom štáte EÚ, ako aj v Nórsku a na Islande. Európske spotrebiteľské centrum v SR ponúka bezplatnú pomoc a poradenstvo pre spotrebiteľov a je spolufinancované Európskou úniou.

Aplikácia je prístupná zdarma pre operačné systémy iOS, Android a Microsoft Windows a pracuje offline. Stiahnúť si ju môžete kliknutím na názov operačného systému vášho mobilného telefónu:

Odporúčané články

„Zľavový klub“ stále ponúka zdravotné pomôcky

Opäť sa na nás obrátil spotrebiteľ, ktorý sa nechal nalákať na „výhodnú“ ponuku zdravotnej pomôcky z tzv. zľavového klubu. Predovšetkým v týchto …
Zobraziť článok

Koronavírus: Dovolenku zakúpenú v cestovnej kancelárii je možné bezplatne zrušiť

V týchto dňoch je na nás smerovaných množstvo otázok týkajúcich sa možnosti zrušenia zájazdov z dôvodu možnej nákazy koronavírusom. Každý …
Zobraziť článok

Pozor na internetové nákupné galérie!

V poslednom období sa na internete a najmä v rámci reklám na sociálnych sieťach objavuje mnoho sponzorovaných odkazov na e-shopy, ktoré ponúkajú tovar …
Zobraziť článok