10 rokov spotrebiteľského vzdelávania priamo na stredných školách

Spotrebiteľské vzdelávanie 2023/2024

Pevne veríme, že vzdelávanie spotrebiteľov má význam, preto sa už desať rokov popri mimosúdnom riešení sporov venujeme aj realizácii bezplatných vzdelávacích seminárov priamo na stredných školách po celom Slovensku.

Na dosiahnutie tohto cieľa realizujeme semináre pre študentov stredných škôl priamo na školách, ktoré sú určené pre rôzne veľké skupiny študentov. Tieto semináre sú navrhnuté tak, aby sa prispôsobili školským rozvrhom a časovo sa zmestili do jednej alebo dvoch vyučovacích hodín.Okrem tradičných spotrebiteľských tém sa zameriavame aj na aktuálne iniciatívy EÚ v oblasti ochrany spotrebiteľa a ich vplyv na náš bežný život. Ako inovatívny prvok sme vo vybraných školách zaviedli našu spoločenskú stolovú hru „Spotrebiteľ v akcii“, ktorá študentom zvyšuje zážitok z učenia.

Prostredníctvom týchto podujatí sme v priebehu uplynulých desiatich rokov navštívili viac ako 150 škôl na celom Slovensku a na našich seminároch sa zúčastnilo približne 12 000 účastníkov.

Globálna pandémia nepochybne predstavovala výzvu, ktorá ovplyvnila frekvenciu našich seminárov a počet účastníkov. Aj napriek nepriaznivým podmienkam sa nám však podarilo udržať si stabilný ročný priemer účasti 1100 účastníkov.

Tešíme sa, že v seminároch spotrebiteľského vzdelávania budeme pokračovať aj v nadchádzajúcom školskom roku 2023/2024. Pokiaľ vás spotrebiteľské vzdelávanie zaujalo a chceli by ste seminár aj na vašej škole, pošlite nám e-mail ECCNET-SK@ec.europa.eu. Vaša cesta k tomu, aby ste sa stali informovaným spotrebiteľom sa začína u nás.

 

spotrebitelske vzdelavanie pre stredoskolakov

Odporúčané články

mimoriadne okolnosti

Mimoriadne okolnosti v leteckej doprave a nárok cestujúcich na kompenzáciu

V našom nedávnom článku sme sa venovali nároku na finančnú kompenzáciu, ktorá vzniká cestujúcim voči leteckej spoločnosti v prípade, že …
Zobraziť článok

ilustracny obrazok

Presunutie letu na skorší termín: Nový rozmer pojmu “zrušený let“ a nárok na kompenzáciu

Zmena letového plánu, najmä krátko pred plánovaným odletom, spôsobuje cestujúcim komplikácie a zvlášť nepríjemné je, keď dlhým čakaním na meškajúci či …
Zobraziť článok

požiar

Práva dovolenkárov v súvislosti s požiarmi v južnej Európe

V týchto dňoch je na nás smerovaných množstvo otázok týkajúcich sa možnosti zrušenia zájazdov z dôvodu požiarov v južnej Európe. …
Zobraziť článok