„Zľavový klub“ stále ponúka zdravotné pomôcky

Opäť sa na nás obrátil spotrebiteľ, ktorý sa nechal nalákať na „výhodnú“ ponuku zdravotnej pomôcky z tzv. zľavového klubu. Predovšetkým v týchto dňoch, keď spotrebitelia viac nakupujú online, či na základe rôznych katalógov, je potrebné zbystriť pozornosť. Mali by ste si preveriť predajcu pred kúpou a hľadať si recenzie iných spotrebiteľov, overiť si ich prípadne z viacerých zdrojov. Pokiaľ je inzerát v tlačenej verzii, môžete si preveriť predajcu pomocou internetu. Spotrebitelia, ktorí nemajú prístup k internetu, môžu požiadať napríklad svojich rodinných príslušníkov. Myslite preto najmä na svojich seniorov a podajte im pomocnú ruku.

Zľavový klub ponúka v printových médiách zdravotné pomôcky, výživové doplnky alebo lieky. O nekalých praktikách sme informovali ešte v roku 2018. Známym prípadom, ktorému sa venovali aj viaceré média bol podnet na podozrivo zázračný zosilňovač sluchu.    

Zázračné ďalekohľadové okuliare

V týchto dňoch sa na nás obrátil spotrebiteľ, ktorý nám dal do pozornosti aktuálnu inzerciu.  Zľavový klub tentokrát ponúka spotrebiteľom zázračné ďalekohľadové okuliare. V inzercii sa vyzdvihuje najmä ich ojedinelá vlastnosť prispôsobiť sa očnej chybe po ich nasadení. Ďalšími uvádzanými funkciami sú lupa, ďalekohľad, ochrana pred UV žiarením. Spotrebiteľ uveril tvrdeniam v inzercii a okuliare si objednal. Po ich vyskúšaní, však ostal sklamaný. 

Spotrebiteľ uvádza, že okuliare nefungujú, tak ako to bolo v inzercii uvedené a sú preto nepoužiteľné. Pre ich reklamáciu bolo potrebné dohľadať príslušnú internetovú stránku, vyplniť formulár a až potom mu bol prístupný návod ako reklamáciu uplatniť. Tento návod uvádza, že pre úspešnú reklamáciu má byť výrobok odoslaný do Chorvátska alebo do Belgicka.

Po dôkladnejšom preštudovaní zásielky spotrebiteľ navyše zistil, že sumu ktorú pri objednávaní zaplatil, bola suma za členstvo v zľavovom klube. Okuliare dostal ako darček a teda zadarmo.

Nakoľko sa inzeráty zľavového klubu stále objavujú v bežne dostupnej periodickej tlači, odporúčame spotrebiteľom zvážiť tieto okolnosti pred zadaním objednávky.

 

 

Odporúčané články

Európsky platobný rozkaz môže zachrániť vaše peniaze

Návrh na vydanie európskeho platobného rozkazu je ďalšou z možností, ktorú môžu spotrebitelia využiť v prípade, že mimosúdne riešenie sporov nie je …
Zobraziť článok

Deň Európy: Sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net zaznamenáva v dôsledku pandémie COVID-19 najrušnejšie mesiace vo svojej histórii

Tohtoročný Deň Európy, ktorým si 9. mája pripomíname Schumanovu deklaráciu, zatienila celosvetová pandémia vírusu COVID-19. V dôsledku celosvetovej pandémie sa na …
Zobraziť článok

Európske konanie s nízkou hodnotou sporu

Čo robiť, keď mimosúdne riešenie sporov nefunguje?

Mimosúdne riešenie sporov má svoje limity a sieti európskych spotrebiteľských centier ECC-Net sa nie vždy podarí dosiahnuť zmierlivé vyriešenie sporu. …
Zobraziť článok