Islandská spoločnosť WOW Air dnes končí

Ukončenie prevádzky a zrušenie všetkých plánovaných letov dnes oznámila islandská spoločnosť WOW Air. Podrobnosti nie sú známe, spoločnosť zatiaľ nevykonala kroky vedúce k insolvenčnému konaniu.

 

Aké sú práva cestujúcich? 

Cestujúcim, ktorých lety boli zrušené a ktorí letenky zakúpili pomocou platobnej karty odporúčame, aby kontaktovali svoju banku so žiadosťou o vykonanie spätnej transakcie (tzv. „chargeback“). O podmienkach využitia tejto služby sa cestujúci musí informovať v banke, ktorá mu platobnú kartu vydala.
 
Cestujúci, ktorých plánované lety sú súčasťou zájazdu, by sa mali obrátiť na cestovnú kanceláriu a žiadať presmerovanie na náhradný let.
 
Cestujúci, ktorých let bol zrušený menej ako 14 dní pred plánovaným odletom môžu mať tiež nárok na finančnú kompenzáciu od spoločnosti WOW Air, a to v súlade s európskymi predpismi o právach cestujúcich v leteckej doprave. V prípade konkurzu by mali byť nároky uplatnené u správcu alebo likvidátora. Či sa kompenzácie podarí cestujúcim získať, je veľmi otázne.

 

Kde môžete získať aktuálne informácie?

Informácie budú priebežne aktualizované na nasledujúcich webových stránkach:

Odporúčané články

Na čo si dať pozor pri kúpe vstupeniek

  Ponuka vstupeniek na športové, či kultúrne podujatia je pestrá. Blížia sa majstrovstvá sveta v hokeji a aj obdobie rôznych …
Zobraziť článok

Zoznamy pochybných obchodníkov

Cezhraničné nakupovanie je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Stačí len pár kliknutí a môžete si objednať tovar z celého sveta. To …
Zobraziť článok

Dnes si pripomíname Svetový deň spotrebiteľských práv: Práva slovenských spotrebiteľov ovplyvní najmä Brexit

Vzhľadom na to, že Veľká Británia by mala dňa 12. apríla 2019 odísť z Európskej únie, možno aj spotrebitelia zvažujú, …
Zobraziť článok