Sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net dnes oslavuje 15 rokov

Sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net od svojho vzniku pomohla už viac ako jednému miliónu spotrebiteľov. V súvislosti s pandémiou vírusu COVID-19 sa na sieť ECC-Net obrátilo 90 000 spotrebiteľov, ktorí zrušili lety, dovolenky a ubytovanie v zahraničí alebo im meškali objednávky zakúpené online. 

Dnes oslavuje sieť ECC-Net svoje 15. výročie cezhraničnej spolupráce pri ochrane spotrebiteľských práv. On-line oslavu realizujeme v kontexte prijatia nového programu pre spotrebiteľov, ktorý určuje priority Európskej komisie v spotrebiteľskej politike na nasledujúcich päť rokov. Teší nás, že na podujatí vystúpi aj Európsky komisár Didier Reynders a medzi účastníkmi budú predstavitelia Európskej komisie, zástupcovia spotrebiteľských organizácií, orgánov presadzovania práva, mladí novinári ako aj akademici. Oslava 15. výročia siete ECC-Net je preto aj príležitosťou, pri ktorej sa môžeme nielen obzrieť späť, ale aj diskutovať o ďalších krokoch, ktoré umožnia efektívnu ochranu práv európskych spotrebiteľov.

Spustenie spoločnej webstránky, správa o míľnikoch 15 rokov a pohľad do budúcnosti

Pri príležitosti 15. výročia spustí sieť ECC-Net svoju novú webovú stránku www.eccnet.eu, kde bude dostupná súhrnná správa o míľnikoch a úspechoch siete ECC-Net. V kapitole venovanej budúcnosti nájdete našu víziu budúcnosti európskej ochrany spotrebiteľa, ktorá ponúka lepšie služby spotrebiteľom v digitalizovanom svete a snaží sa podporovať a presadzovať udržateľnú spotrebu.

Pri príležitosti oslavy by sme sa s vami radi podelili o krátky prehľad najväčších úspechov siete ECC-Net vo videu nižšie. Aktuálne informácie z podujatia budeme zverejňovať na Twitteri#15yearsECCNet.

Odporúčané články

„Spotrebiteľ v pohraničí“ – Európske spotrebiteľské centrum v Tešíne

ESC Poľsko, ESC Česká republika a ESC Slovensko navštívia 15. júna Tešín počas podujatia „Święto Trzech Braci“ („oslavy troch bratov“). …
Zobraziť článok