Po bankrote spoločnosti Air Berlin končí aj Fly Niki. Na koho sa môžete obrátiť?

Až dodnes letecká spoločnosť Fly Niki nebola ovplyvnená bankrotom svojej materskej spoločnosti Air Berlin. Predpokladalo sa, že jej dcérsku spoločnosť prevezme Lufthansa, no k fúzii nedošlo a zrejme sa nenašla ani žiadna iná spoločnosť.

Fly Niki dnes letí posledný krát

Dnes spoločnosť na svojej webovej stránke zverejnila oznam, podľa ktorého uskutoční posledné lety dňa 14. decembra 2017 (https://www.flyniki.com/en/start.php).

Podľa oznamu sa cestujúci, ktorí majú zakúpené letenky prostredníctvom cestovnej kancelárie, majú spojiť priamo s cestovnou kanceláriou. Tá by im mala zabezpečiť aj ubytovanie, ak je to nevyhnutné.

Zároveň, niekoľko leteckých spoločností momentálne hľadá možnosti ako dopraviť cestujúcich za malý poplatok späť do Nemecka, Rakúska a Švajčiarska.

Uviazli ste v zahraničí?

Fly Niki na svojej stránke odporúča priamo kontaktovať nasledujúce letecké spoločnosti, ktoré cestujúcich informujú o konkrétnych podmienkach spiatočného letu:

Condor: www.condor.com Tel. +49(0)180 6 767767

Eurowings: www.eurowings.com Tel. +49 (0)180 6 320 320

Germania: www.flygermania.com Tel. +49(0)30 92033242

Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss: www.lufthansa.com Tel. +49 (0) 69 86 799 799

TUIfly: www.tuifly.com Tel. +49(0)180 6 000120

Predpokladáme, že bankrot Fly Niki sa bude riešiť spoločne s materskou spoločnosťou Air Berlin, ale zatiaľ nemáme žiadne konkrétne informácie. Ako náhle budeme mať viac informácií, budeme náš článok aktualizovať.

Odporúčané články

Pripomíname si Svetový deň spotrebiteľských práv

Denne pomáhame spotrebiteľom získať informácie o svojich spotrebiteľských právach a riešiť situácie, keď predávajúci alebo poskytovateľ služieb od spotrebiteľov dávajú ruky …
Zobraziť článok

Súdny dvor EÚ: Rozhodnutie o spoločnosti UBER

Súdny dvor EÚ dnes rozhodol, že služba UBER nepredstavuje len sprostredkovateľskú službu. Sprostredkovateľskú službu treba považovať za neoddeliteľnú súčasť celkovej …
Zobraziť článok

Vianočné trhy: Na čo si dať pozor?

Posledný víkend pred Vianocami viacerí z vás využijú nielen na nakupovanie darčekov, ale aj na návštevu vianočných trhov. Výnimočnú vianočnú atmosféru …
Zobraziť článok