10 tipov ako sa vyhnúť nepríjemnému prekvapeniu pri rezervácii dovolenky online

Vonku sa nám otepľuje a kalendár na nás kričí, že je najvyšší čas prestať o letnej dovolenke iba snívať, ale nejakú si rezervovať. Každoročne viac a viac spotrebiteľov využíva na rezerváciu dovolenky online portály, na ktorých niekedy stačí iba jeden klik a dovolenka môže byť vaša. Zo skúseností siete ECC-Net však vyplýva, že zdanlivo dobrý nákup sa nie vždy nakoniec vyplatí. Aby ste sa nechytili do pasce, pripravili sme pre vás 10 tipov ako sa vyhnúť navýšeniu ceny dovolenky pri online rezervácii.

  • Ceny zájazdov musia byť uvedené vrátane všetkých dodatočných poplatkov

Predtým ako si vašu dovolenku záväzne objednáte porovnajte si ponuky viacerých portálov ponúkajúcich online rezervačné služby, pretože ceny sa môžu výrazne líšiť.

  • Overte si či sú v cene zahrnuté všetky služby, ktoré očakávate

Pokiaľ očakávate polpenziu, check-in (podanú) batožinu, či požičanie auta venujte pozornosť tomu, či sú už v cene alebo za akú sumu si ich môžete priplatiť.

  • Na online rezerváciu si vyhraďte dostatok času, neponáhľajte sa

S neskorším zrušením záväzne objednanej rezervácie môže byť spojený nemalý storno poplatok. Uistite sa ešte pred odoslaním objednávky a zaplatením, či  rezervácia spĺňa vaše potreby a očakávania a či ste zadali správne údaje.

  • Pozor na prednastavenú voľbu flexibilných termínov

Ak chcete ísť na dovolenku v presnom termíne venujte pozornosť tomu či nie je vo vyhľadávaní nastavená funkcia „flexibilné nastavenie termínov“.

  • Poistenie? Premyslite si aké skutočne potrebujete

Prečítajte si pozorne poistné podmienky a na aké poistné udalosti sa vzťahujú.

  • Predkliknuté políčka sú v rámci EÚ zakázané

Čítajte pozorne! Pokiaľ sa pri svojej rezervácii stretnete s predkliknutými políčkami ide o zakázanú obchodnú praktiku.V prípade, že sú zakliknuté služby, ktoré si nechcete priplatiť, nezabudnite políčko odznačiť a ak ste si to všimli až po odoslaní objednávky, môžete nás kontaktovať.

  • Poplatky za platbu kartou môžu byť spoplatnené navyše

Premyslite si vopred, či budete platiť kartou alebo prevodom na účet.

  • Urobte si „printscreen“ vašej rezervácie

V prípade problémov vám zobrazenie vašej rezervácie poslúži ako dôkaz na preukázanie vašej reklamácie.

  • Dvojitá kontrola

Predtým ako stlačíte „rezervovať teraz“ ešte raz si skontrolujte vyplnené údaje. Po ukončení rezervácie môžu byť so zmenou údajov spojené nemalé poplatky.

  • Skontrolujte si e-mail

Potvrdenie rezervácie vám má byť zaslané na e-mail. Pre istotu si skontrolujte aj priečinok so spamom.

Prečo sa cena dovolenky počas online rezervácie najčastejšie navýši?

Rozdiely v cene počas rezervácie a pri platení sú najvýraznejšie pri leteckej doprave. Dôvodmi sú poplatky za správu letiska, za platbu kreditnou kartou, či za check in cestujúcich. V našom minuloročnom, no stále veľmi aktuálnom blogu sa dozviete, čomu a ako sa ešte pri plánovaní dovolenky je potrebné vyhnúť.

Odporúčané články

Kam sa (ne)vybrať na nákupy v nedeľu?

Okrem tradičných foriem rekreácie, mnohí z nás nakupujú aj počas cestovania. Krátke víkendové výlety sú ideálnou príležitosťou na návštevu zahraničných …
Zobraziť článok

Spúšťame súťaž o Gopro „Nahraj, pošli, vyhraj!“

Dnes spúšťame súťaž s názvom „Nahraj pošli vyhraj“.  Neváhajte a zapojte sa. Stačí ak vytvoríte a pošlete nám krátky videospot, …
Zobraziť článok

Meníme podávanie prípadov!

Sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net prechádza na nový IT systém. Z tohto dôvodu došlo aj k zmene nášho všeobecného e-mailového kontaktu. Pokiaľ …
Zobraziť článok